Parrs Toffee Apples — Standard

As of 2 Oct 2026, Parrs Toffee Apples Standard is cheapest at Tesco at £1.40 (£1.40/1 ea) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £0.50 at Morrisons (1 Oct); highest: £3.15 — currently £1.40 at Tesco. Tracked since Jun 2026.

Showing prices and history for this variant plus 32 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 1 ea over time
Lowest
£0.16/1 ea
Average
£0.17/1 ea
Highest
£0.17/1 ea
Lowest ever
£0.16/1 ea · Sep '26
Highest ever
£1.40/1 ea · Oct '26
Trend
Down 6%
6% below average

Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.

92 prices recorded · 8 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

TescoIn stock
1 Oct
£0.99£0.16/1 eaBest
Standard
Sainsbury'sIn stock
1 Oct
£0.99£0.16/1 ea
Stamford Street Co. · 6 pack
Aldi UKIn stock
1 Oct
£0.99£0.17/1 ea
Nature's Pick · 6 each
Aldi UKIn stock
1 Oct
£0.99£0.17/1 ea
Nature's Pick · 6 each
AsdaIn stock
1 Oct
£0.99£0.17/1 ea
JUST ESSENTIALS By ASDA · 6 pk
AsdaIn stock
1 Oct
£1.07£0.18/1 ea
Asda · 6 pk
Aldi UKIn stock
1 Oct
£1.39£0.23/1 ea
Nature's Pick · 6 each
Aldi UKIn stock
1 Oct
£1.25£0.25/1 ea
Soreen · 5 each
Sainsbury'sIn stock
1 Oct
£1.50£0.25/1 ea
Sainsbury's · 6 pack
AsdaIn stock
1 Oct
£1.67£0.28/1 ea
Asda · 6 pack
Sainsbury'sIn stock
1 Oct
£1.80£0.30/1 ea
Sainsbury's · Standard
TescoIn stock
1 Oct
£1.80£0.36/1 ea
Tesco · Standard
TescoIn stock
1 Oct
£1.80£0.36/1 ea
Tesco · Standard
TescoIn stock
1 Oct
£2.00£0.40/1 ea
Tesco · Standard
Aldi UKIn stock
1 Oct
£0.59£0.59/1 ea
Nature's Pick · 1 each
TescoIn stock
1 Oct
£3.10£0.78/1 ea
Tesco Finest · Standard
AsdaIn stock
1 Oct
£1.00£1.00/1 ea
Ballards · Standard
TescoIn stock
1 Oct
£1.40£1.40/1 ea
Standard
AsdaIn stock
1 Oct
£3.00£0.20/100g
Asda · 1.5kg
TescoIn stock
1 Oct
£3.15£0.21/100g
Tesco · Standard
Sainsbury'sIn stock
1 Oct
£2.10£0.21/100g
Sainsbury's · 1kg
AsdaIn stock
1 Oct
£2.48£0.25/100g
Asda · 1kg
Sainsbury'sIn stock
1 Oct
£2.55£0.26/100g
Sainsbury's · Standard
TescoIn stock
30 Sept
£0.64£0.26/100g
Tesco · Standard
TescoIn stock
30 Sept
£2.10£0.27/100g
Tesco · Standard
MorrisonsIn stock
1 Oct
£2.60
Morrisons · 3 perpack
MorrisonsIn stock
1 Oct
£2.00
Pinkids · 6 per pack
MorrisonsIn stock
1 Oct
£1.00
Morrisons · 6 perpack
MorrisonsIn stock
1 Oct
£0.99
Morrisons · 6 perpack
MorrisonsIn stock
1 Oct
£3.00
Tropicana · 1.5L
MorrisonsIn stock
1 Oct
£0.50
Morrisons · Standard
MorrisonsIn stock
1 Oct
£2.00
Morrisons · 1.2kg
MorrisonsIn stock
Last seen 15 Julout of date · not compared
£2.00
Morrisons · 6 perpack
13 brands available
Aldi UKAsdaMorrisonsSainsbury'sTesco
  1. –Morrisons
  2. –Pinkids
  3. –Tropicana
  4. 1Product
  5. 2Stamford Street Co.
  6. 3Nature's Pick
  7. 4JUST ESSENTIALS By ASDA
  8. 5Asda
  9. 6Soreen
  10. 7Sainsbury's
  11. 8Tesco Finest
  12. 9Ballards
  13. –Tesco

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Parrs Toffee Apples Standard cheapest?
Tesco has the lowest price at £1.40 (£1.40/1 ea).
What is the unit price of Parrs Toffee Apples Standard?
Priced per 1 ea. Tesco offers the best value at £1.40/1 ea.
What is the lowest price ever for Parrs Toffee Apples Standard?
The lowest price OpenOrder has recorded for Parrs Toffee Apples Standard is £0.50 at Morrisons (1 Oct), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is £1.40 at Tesco.