Ballards Products
As of 30 Sept 2026, 1 Ballards product tracked across 5 retailers in United Kingdom — the cheapest line is Apples at £0.50 from Morrisons.
Prices updated 30 Sept 2026
1 product · 47 variants
All Ballards Products
Standard
Russet

£0.50
1 each
Bramley Apple Each
£0.59
£0.59/1 ea
Standard
Bramley Cooking

£0.64
£2.55/1kg
6 each
Cox
£0.99
£0.17/1 ea
Best
Tesco
Standard
Small

£0.99
£0.16/1 ea
6 pk
£0.99
£0.17/1 ea
6 perpack
Small Apples

£0.99
6 each
Mini
£0.99
£0.17/1 ea
Best
Sainsbury's
6 pack
Mini

£0.99
£0.16/1 ea
Standard
Toffee Apple
£1.00
£1.00/1 ea
6 perpack
Disney Apples

£1.00
6 pk
Garden Gang
£1.07
£0.18/1 ea
5 each
Toffee Apple
£1.25
£0.25/1 ea
6 each
£1.39
£0.23/1 ea
6 pack
Best Of British

£1.50
£0.25/1 ea
6 pack
£1.67
£0.28/1 ea
Standard
Cox

£1.80
£0.36/1 ea
Standard
British

£1.80
£0.36/1 ea
Standard
Cox Apples

£1.80
£0.30/1 ea
Standard
Seasonal

£2.00
£0.40/1 ea
1.2kg
Apples 1.2kg Pack

£2.00
6 perpack
British Apples

£2.00
6 per pack

£2.00
Standard
Bramley

£2.10
£2.71/1kg
1kg
Apples

£2.10
£2.10/1kg
1kg
British Bramley
£2.48
£2.48/1kg
Standard
Bramley Cooking

£2.55
£2.55/1kg
3 perpack
Bramley

£2.60
1.5kg
£3.00
£2.00/1kg
Standard
Apple Family Bag

£3.15
£2.10/1kg