Nature's Pick Mini Apples — 6 each
As of 30 Sept 2026, Nature's Pick Mini Apples 6 each is cheapest at Aldi UK at £0.99 (£0.17/1 ea) in United Kingdom.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: £0.99 at Aldi UK (30 Sept); highest: £3.00 — currently £0.99 at Aldi UK. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 13 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 1 ea over time- Lowest
- £0.17/1 ea
- Average
- £0.21/1 ea
- Highest
- £0.21/1 ea
Aldi UK · eachNow£0.17/1 eaAll-time low
Aldi UK · eachNow£0.23/1 ea
Asda · pkLast seen 15 Jul£0.17/1 ea
Sainsbury's · packLast seen 15 Jul£0.17/1 ea
Asda · pkLast seen 15 Jul£0.18/1 ea
Sainsbury's · packLast seen 5 Aug£0.21/1 ea
16 prices recorded · 6 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nature's Pick | 6 each | £0.99 | £0.17/1 eaBest | In stock | 30 Sept | |
| Nature's Pick | 6 each | £1.39 | £0.23/1 ea | In stock | 30 Sept | |
| JUST ESSENTIALS By ASDA | 6 pk | £0.99 | £0.17/1 ea | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Stamford Street Co. | 6 pack | £0.99 | £0.17/1 ea | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Asda | 6 pk | £1.07 | £0.18/1 ea | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Sainsbury's | 6 pack | £1.25 | £0.21/1 ea | In stock | 5 Augout of date · not compared | |
| Asda | 1.5kg | £3.00 | £0.20/100g | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Sainsbury's | 1kg | £2.10 | £0.21/100g | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Sainsbury's | Standard | £2.55 | £0.26/100g | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Morrisons | 1.2kg | £2.00 | — | In stock | 30 Sept | |
| Morrisons | 6 perpack | £0.99 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Morrisons | 3 perpack | £2.60 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Morrisons | 6 perpack | £2.00 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Morrisons | 6 perpack | £1.00 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Aldi UK
Asda
Morrisons
Sainsbury's- 1
- 2

- 3
- 4
- 5

- –

MorrisonsSmall Apples · 6 perpack£0.99Last seen 15 Jul · not compared
MorrisonsDisney Apples · 6 perpack£1.00Last seen 15 Jul · not compared
MorrisonsApples 1.2kg Pack · 1.2kg£2.00
MorrisonsBritish Apples · 6 perpack£2.00Last seen 15 Jul · not compared
MorrisonsBramley · 3 perpack£2.60Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Nature's Pick Mini Apples 6 each cheapest?
- Aldi UK has the lowest price at £0.99 (£0.17/1 ea).
- What is the unit price of Nature's Pick Mini Apples 6 each?
- Priced per 1 ea. Aldi UK offers the best value at £0.17/1 ea.
- What is the lowest price ever for Nature's Pick Mini Apples 6 each?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Nature's Pick Mini Apples 6 each is £0.99 at Aldi UK (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £0.99 at Aldi UK.