Nature's Pick Cox Apples — 6 each

As of 30 Sept 2026, Nature's Pick Cox Apples 6 each is cheapest at Aldi UK at £0.99 (£0.17/1 ea) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £0.50 at Morrisons (30 Sept); highest: £3.15 — currently £0.99 at Aldi UK. Tracked since Jun 2026.

Showing prices and history for this variant plus 29 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 1 ea over time
Lowest
£0.16/1 ea
Average
£0.17/1 ea
Highest
£0.17/1 ea
Lowest ever
£0.16/1 ea · Sep '26
Highest ever
£1.00/1 ea · Sep '26
Trend
Down 6%
6% below average

Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.

52 prices recorded · 8 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Sainsbury'sIn stock
30 Sept
£0.99£0.16/1 eaBest
Stamford Street Co. · 6 pack
TescoIn stock
30 Sept
£0.99£0.16/1 ea
Standard
Aldi UKIn stock
30 Sept
£0.99£0.17/1 ea
Nature's Pick · 6 each
Aldi UKIn stock
30 Sept
£0.99£0.17/1 ea
Nature's Pick · 6 each
AsdaIn stock
30 Sept
£0.99£0.17/1 ea
JUST ESSENTIALS By ASDA · 6 pk
AsdaIn stock
30 Sept
£1.07£0.18/1 ea
Asda · 6 pk
Aldi UKIn stock
30 Sept
£1.39£0.23/1 ea
Nature's Pick · 6 each
Sainsbury'sIn stock
30 Sept
£1.50£0.25/1 ea
Sainsbury's · 6 pack
Aldi UKIn stock
30 Sept
£1.25£0.25/1 ea
Soreen · 5 each
AsdaIn stock
30 Sept
£1.67£0.28/1 ea
Asda · 6 pack
Sainsbury'sIn stock
30 Sept
£1.80£0.30/1 ea
Sainsbury's · Standard
TescoIn stock
30 Sept
£1.80£0.36/1 ea
Tesco · Standard
TescoIn stock
30 Sept
£1.80£0.36/1 ea
Tesco · Standard
TescoIn stock
30 Sept
£2.00£0.40/1 ea
Tesco · Standard
Aldi UKIn stock
30 Sept
£0.59£0.59/1 ea
Nature's Pick · 1 each
AsdaIn stock
30 Sept
£1.00£1.00/1 ea
Ballards · Standard
AsdaIn stock
30 Sept
£3.00£0.20/100g
Asda · 1.5kg
Sainsbury'sIn stock
30 Sept
£2.10£0.21/100g
Sainsbury's · 1kg
TescoIn stock
30 Sept
£3.15£0.21/100g
Tesco · Standard
AsdaIn stock
30 Sept
£2.48£0.25/100g
Asda · 1kg
Sainsbury'sIn stock
30 Sept
£2.55£0.26/100g
Sainsbury's · Standard
TescoIn stock
30 Sept
£0.64£0.26/100g
Tesco · Standard
TescoIn stock
30 Sept
£2.10£0.27/100g
Tesco · Standard
MorrisonsIn stock
30 Sept
£2.60
Morrisons · 3 perpack
MorrisonsIn stock
30 Sept
£0.50
Morrisons · Standard
MorrisonsIn stock
30 Sept
£0.99
Morrisons · 6 perpack
MorrisonsIn stock
30 Sept
£1.00
Morrisons · 6 perpack
MorrisonsIn stock
30 Sept
£2.00
Pinkids · 6 per pack
MorrisonsIn stock
30 Sept
£2.00
Morrisons · 1.2kg
MorrisonsIn stock
Last seen 15 Julout of date · not compared
£2.00
Morrisons · 6 perpack

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Nature's Pick Cox Apples 6 each cheapest?
Aldi UK has the lowest price at £0.99 (£0.17/1 ea).
What is the unit price of Nature's Pick Cox Apples 6 each?
Priced per 1 ea. Aldi UK offers the best value at £0.17/1 ea.
What is the lowest price ever for Nature's Pick Cox Apples 6 each?
The lowest price OpenOrder has recorded for Nature's Pick Cox Apples 6 each is £0.50 at Morrisons (30 Sept), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is £0.99 at Aldi UK.