Costellore Prosecco Mini Doc — 20 cl
As of 2 Oct 2026, Costellore Prosecco Mini Doc 20 cl is cheapest at Aldi UK at £2.39 (£8.96/75 cl) in United Kingdom.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: £2.39 at Aldi UK (1 Oct); highest: £5.25 — currently £2.39 at Aldi UK. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- £0.70/100ml
- Average
- £0.70/100ml
- Highest
- £0.70/100ml
5 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Costellore | 0.75L | £5.25 | £0.70/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| Costellore | 20 cl | £2.39 | £1.19/100ml | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 75 cl at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 75 cl at each item's cheapest store
Aldi UKPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Costellore Prosecco Mini Doc 20 cl cheapest?
- Aldi UK has the lowest price at £2.39 (£8.96/75 cl).
- What is the unit price of Costellore Prosecco Mini Doc 20 cl?
- Priced per 100ml. Aldi UK offers the best value at £1.19/100ml.
- What is the lowest price ever for Costellore Prosecco Mini Doc 20 cl?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Costellore Prosecco Mini Doc 20 cl is £2.39 at Aldi UK (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.39 at Aldi UK.