Costellore DOC Prosecco — 0.75L
As of 2 Oct 2026, Costellore DOC Prosecco 0.75L is cheapest at Aldi UK at £5.25 (£7.00/1 L) in United Kingdom.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: £2.39 at Aldi UK (1 Oct); highest: £5.25 — currently £5.25 at Aldi UK. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- £0.70/100ml
- Average
- £0.70/100ml
- Highest
- £0.70/100ml
5 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Costellore | 0.75L | £5.25 | £0.70/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| Costellore | 20 cl | £2.39 | £1.19/100ml | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Aldi UKPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Costellore DOC Prosecco 0.75L cheapest?
- Aldi UK has the lowest price at £5.25 (£7.00/1 L).
- What is the unit price of Costellore DOC Prosecco 0.75L?
- Priced per 100ml. Aldi UK offers the best value at £0.70/100ml.
- What is the lowest price ever for Costellore DOC Prosecco 0.75L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Costellore DOC Prosecco 0.75L is £2.39 at Aldi UK (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £5.25 at Aldi UK.