Coca Cola Zero Sugar Standard — 2.64L
As of 30 Sept 2026, Coca Cola Zero Sugar Standard 2.64L is cheapest at Aldi UK at £3.99 (£1.51/1 L) in United Kingdom.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: £0.70 at Morrisons (15 Jul); highest: £12.00 — currently £3.99 at Aldi UK. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 9 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- £0.10/100ml
- Average
- £0.11/100ml
- Highest
- £0.15/100ml
Tesco · 2LNow£0.11/100ml
Sainsbury's · 2LNow£0.12/100ml
Sainsbury's · 8 x 330mlNow£0.13/100ml
Aldi UK · 2.64LNow£0.15/100ml
Tesco · 330mlNow£0.15/100ml
Tesco · litreLast seen 15 Jul£0.36/100ml
17 prices recorded · 9 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Coca Cola | 2L | £2.25 | £0.11/100mlBest | In stock | 30 Sept | |
| Coca Cola | 2L | £2.45 | £0.12/100ml | In stock | 30 Sept | |
| Coca Cola | 8 x 330ml | £3.50 | £0.13/100ml | In stock | 30 Sept | |
| Coca Cola | 2.64L | £3.99 | £0.15/100ml | In stock | 30 Sept | |
| Coca Cola | 330ml | £12.00 | £0.15/100ml | In stock | 30 Sept | |
| Coca Cola | litre | £1.79 | £0.36/100ml | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Coca Cola | 330ml | £8.50 | — | In stock | 12 Augout of date · not compared | |
| Coca Cola | 30 x330ml | £7.50 | £1.26/1 ltr | In stock | 5 Augout of date · not compared | |
| Coca Cola | 30 x330ml | £9.50 | — | In stock | 22 Julout of date · not compared | |
| Coca Cola | 150ml | £0.70 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Coca Cola | 500ml | £1.80 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Coca Cola | litre | £1.95 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Coca Cola | 2L | £2.45 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Coca Cola | 4 x 250ml | £4.75 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Coca Cola | 1.25L | £1.65 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Aldi UK
Morrisons
Sainsbury's
Tesco- –
Coca ColaBest
Morrisons150ml£0.70Last seen 15 Jul · not compared5 for £2.50
MorrisonsCoca-Cola Zero Sugar Soft Drink Bottle · UK · 1.25L£1.65Last seen 15 Jul · not compared
Morrisons500ml£1.80Last seen 15 Jul · not compared2 for £2.80
MorrisonsZero Sugar Soft Drink Bottle · litre£1.95Last seen 15 Jul · not compared2 for £2.80
MorrisonsCoca-Cola Zero Sugar Soft Drink Bottle · UK · 2L£2.45Last seen 15 Jul · not compared2 for £3.00
Morrisons4 x 250ml£4.75Last seen 15 Jul · not compared
MorrisonsZero Sugar · 330ml£8.50Last seen 12 Aug · not compared
MorrisonsZero Sugar · 30 x330ml£9.50Last seen 22 Jul · not compared
TescoZero Sugar Soft Drink Bottle · litre£1.79/500ml£1.79Last seen 15 Jul · not compared
TescoCoca-Cola Zero Sugar Soft Drink Bottle · UK · 2L£1.12/1L£2.25Clubcard★ 2 for £3.00 · £0.75/1L
Sainsbury'sCoca-Cola Zero Sugar Soft Drink Bottle · UK · 2L£1.23/1L£2.45
Sainsbury'sZero Sugar · 8 x 330ml£1.33/1L£3.50
Aldi UK2.64L£1.51/1L£3.99
TescoZero Sugar · 330ml£1.52/1L£12.00Clubcard
Sainsbury'sZero Sugar · 30 x330ml£1.26/1 ltr£7.50Last seen 5 Aug · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Coca Cola Zero Sugar Standard 2.64L cheapest?
- Aldi UK has the lowest price at £3.99 (£1.51/1 L).
- What is the unit price of Coca Cola Zero Sugar Standard 2.64L?
- Priced per 100ml. Aldi UK offers the best value at £0.15/100ml.
- What is the lowest price ever for Coca Cola Zero Sugar Standard 2.64L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Coca Cola Zero Sugar Standard 2.64L is £0.70 at Morrisons (15 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is £3.99 at Aldi UK.

