Asda Mini Cucumbers — 200g

As of 30 Sept 2026, Asda Mini Cucumbers 200g is cheapest at Asda at £1.10 (£5.50/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £0.68 at Asda (30 Sept); highest: £3.25 — currently £1.10 at Asda. Tracked since Jun 2026.

Showing prices and history for this variant plus 18 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 1 ea over time
Lowest
£0.68/1 ea
Average
£0.68/1 ea
Highest
£0.69/1 ea
Lowest ever
£0.68/1 ea · Jul '26
Highest ever
£1.20/1 ea · Sep '26
Trend
Down 1%
At the average price

Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.

25 prices recorded · 7 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

AsdaIn stock
30 Sept
£0.68£0.68/1 eaBest
Asda · each
Aldi UKIn stock
30 Sept
£0.99£0.99/1 ea
Nature's Pick · 1 each
AsdaIn stock
30 Sept
£0.99£0.99/1 ea
Asda · each
Sainsbury'sIn stock
30 Sept
£0.99£0.99/1 ea
Sainsbury's · Standard
TescoIn stock
30 Sept
£0.99£0.99/1 ea
Tesco · Tesco Whole Cucumber Each
Sainsbury'sIn stock
30 Sept
£1.15£1.15/1 ea
Sainsbury's · Standard
TescoIn stock
30 Sept
£1.20£1.20/1 ea
Tesco · Standard
TescoIn stock
Last seen 8 Junout of date · not compared
£0.99£0.99/1 ea
Tesco · Tesco Whole Cucumber Each
Sainsbury'sIn stock
30 Sept
£0.70£0.39/100g
Sainsbury's · Standard
Sainsbury'sIn stock
30 Sept
£2.65£0.40/100g
670g
AsdaIn stock
30 Sept
£1.10£0.55/100g
Asda · 200g
OcadoIn stock
Last seen 1 Julout of date · not compared
£1.15£0.12/100g
Ocado · 1 item
OcadoIn stock
Last seen 1 Julout of date · not compared
£0.99£0.99/100g
Ocado · 1 each
OcadoIn stock
Last seen 1 Julout of date · not compared
£1.00£1.00/100g
M&S · 1 each
OcadoIn stock
Last seen 24 Junout of date · not compared
£3.25£1.44/100g
Natoora · 225g
MorrisonsIn stock
30 Sept
£0.99
Morrisons · Standard
MorrisonsIn stock
Last seen 15 Julout of date · not compared
£1.10
Morrisons · 200g
MorrisonsIn stock
Last seen 15 Julout of date · not compared
£1.75
Morrisons The Best · 230g
MorrisonsIn stock
Last seen 8 Junout of date · not compared
£0.99£0.99/item
Morrisons · Standard
MorrisonsIn stock
Last seen 8 Junout of date · not compared
£1.15£1.15/item
Morrisons · Morrisons Market Street Large Cucumber
MorrisonsIn stock
Last seen 8 Junout of date · not compared
£0.68£0.68/item
Morrisons · Morrisons Cucumber Portion
10 brands available
Aldi UKAsdaMorrisonsOcadoSainsbury'sTesco
  1. 1Asda
  2. –Tesco
  3. 2Nature's Pick
  4. –Morrisons
  5. –Sainsbury's
  6. –Product
  7. –Ocado
  8. –M&S
  9. –Morrisons The Best
  10. –Natoora

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Asda Mini Cucumbers 200g cheapest?
Asda has the lowest price at £1.10 (£5.50/1 kg).
What is the unit price of Asda Mini Cucumbers 200g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.55/100g.
What is the lowest price ever for Asda Mini Cucumbers 200g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Asda Mini Cucumbers 200g is £0.68 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is £1.10 at Asda.