Laila Grills Chilli & Lemon — 80g

As of 2 Oct 2026, Laila Grills Chilli & Lemon 80g is cheapest at Sainsbury's at £0.65 (£8.13/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £0.65 at Sainsbury's (2 Oct); highest: £0.72 — currently £0.65 at Sainsbury's. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£0.65
Average
£0.65
Highest
£0.72
Lowest ever
£0.65 · Oct '26
Highest ever
£0.72 · Jul '26
Trend
Down 10%
At the average price

2 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Laila

    LailaCheapest

    Laila Grills Chilli & Lemon · 80g

    £8.13/1kg£0.65Sainsbury's

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Laila

    LailaCheapest

    Laila Grills Chilli & Lemon · 80g

    £8.13/1kg£0.65Sainsbury's

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Laila Grills Chilli & Lemon 80g cheapest?
Sainsbury's has the lowest price at £0.65 (£8.13/1 kg).
What is the unit price of Laila Grills Chilli & Lemon 80g?
Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £0.81/100g.
What is the lowest price ever for Laila Grills Chilli & Lemon 80g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Laila Grills Chilli & Lemon 80g is £0.65 at Sainsbury's (2 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £0.65 at Sainsbury's.