Asda Diet Cloudy Lemonade 2 Litres — 2L

As of 2 Oct 2026, Asda Diet Cloudy Lemonade 2 Litres 2L is cheapest at Asda at £0.82 (£0.41/1 L) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £0.82 at Asda (2 Oct); highest: £0.82 — currently £0.82 at Asda. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£0.82
Average
£0.82
Highest
£0.82
Lowest ever
£0.82 · Oct '26
Highest ever
£0.82 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Diet Cloudy Lemonade 2 Litres · 2L

    £0.41/1L£0.82Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Diet Cloudy Lemonade 2 Litres · 2L

    £0.41/1L£0.82Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Asda

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Asda Diet Cloudy Lemonade 2 Litres 2L cheapest?
Asda has the lowest price at £0.82 (£0.41/1 L).
What is the unit price of Asda Diet Cloudy Lemonade 2 Litres 2L?
Priced per 100ml. Asda offers the best value at £0.04/100ml.
What is the lowest price ever for Asda Diet Cloudy Lemonade 2 Litres 2L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Asda Diet Cloudy Lemonade 2 Litres 2L is £0.82 at Asda (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £0.82 at Asda.