Princes Chicken & Ham Paste — 75g

As of 30 Sept 2026, Princes Chicken & Ham Paste 75g is cheapest at Asda at £0.80 (£10.67/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £0.75 at Morrisons (15 Jul); highest: £0.80 — currently £0.80 at Asda. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£0.75
Average
£0.75
Highest
£0.80
Lowest ever
£0.75 · Jul '26
Highest ever
£0.80 · Sep '26
Trend
Up 7%
7% above average

7 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Princes

    PrincesCheapest

    Princes Chicken & Ham Paste · 75g

    £10.67/1kg£0.80Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Princes

    PrincesCheapest

    Princes Chicken & Ham Paste · 75g

    £10.67/1kg£0.80Asda

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Princes Chicken & Ham Paste 75g cheapest?
Asda has the lowest price at £0.80 (£10.67/1 kg).
What is the unit price of Princes Chicken & Ham Paste 75g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.07/100g.
What is the lowest price ever for Princes Chicken & Ham Paste 75g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Princes Chicken & Ham Paste 75g is £0.75 at Morrisons (15 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £0.80 at Asda.