Schwartz Onion Granules — 65g

As of 30 Sept 2026, Schwartz Onion Granules 65g is cheapest at Asda at £2.00 (£30.77/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £2.00 at Asda (30 Sept); highest: £2.00 — currently £2.00 at Asda. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£2.00
Average
£2.00
Highest
£2.00
Lowest ever
£2.00 · Sep '26
Highest ever
£2.00 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Schwartz

    SchwartzCheapest

    Schwartz Onion Granules · 65g

    £30.77/1kg£2.00Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Schwartz

    SchwartzCheapest

    Schwartz Onion Granules · 65g

    £30.77/1kg£2.00Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Schwartz

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Schwartz Onion Granules 65g cheapest?
Asda has the lowest price at £2.00 (£30.77/1 kg).
What is the unit price of Schwartz Onion Granules 65g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £3.08/100g.
What is the lowest price ever for Schwartz Onion Granules 65g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Schwartz Onion Granules 65g is £2.00 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is £2.00 at Asda.