Specially Selected Mini Mince Pies Standard — 260g
As of 30 Sept 2026, Specially Selected Mini Mince Pies Standard 260g is cheapest at Aldi UK at £1.75 (£0.67/100 g) in United Kingdom.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: £1.75 at Aldi UK (30 Sept); highest: £1.75 — currently £1.75 at Aldi UK. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 1 ea over time- Lowest
- £0.29/1 ea
- Average
- £0.29/1 ea
- Highest
- £0.29/1 ea
3 prices recorded · 1 change shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Specially Selected | 6 each | £1.75 | £0.29/1 eaBest | In stock | 30 Sept | |
| Specially Selected | 260g | £1.75 | £0.67/100g | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Aldi UKPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Specially Selected Mini Mince Pies Standard 260g cheapest?
- Aldi UK has the lowest price at £1.75 (£0.67/100 g).
- What is the unit price of Specially Selected Mini Mince Pies Standard 260g?
- Priced per 100g. Aldi UK offers the best value at £0.67/100g.
- What is the lowest price ever for Specially Selected Mini Mince Pies Standard 260g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Specially Selected Mini Mince Pies Standard 260g is £1.75 at Aldi UK (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is £1.75 at Aldi UK.