Anti-Dandruff Shampoo — 60ml

As of 1 Oct 2026, Anti-Dandruff Shampoo 60ml is cheapest at Sainsbury's at £7.20 (£120.00/1 L) in United Kingdom.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: £7.20 at Sainsbury's (1 Oct); highest: £7.20 — currently £7.20 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£7.20
Average
£7.20
Highest
£7.20
Lowest ever
£7.20 · Oct '26
Highest ever
£7.20 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Anti-Dandruff Shampoo

    Anti-Dandruff ShampooCheapest

    60ml

    £120.00/1L£7.20Sainsbury's

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Anti-Dandruff Shampoo

    Anti-Dandruff ShampooCheapest

    60ml

    £120.00/1L£7.20Sainsbury's
1 brand available
Sainsbury's
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Anti-Dandruff Shampoo 60ml cheapest?
Sainsbury's has the lowest price at £7.20 (£120.00/1 L).
What is the unit price of Anti-Dandruff Shampoo 60ml?
Priced per 100ml. Sainsbury's offers the best value at £12.00/100ml.
What is the lowest price ever for Anti-Dandruff Shampoo 60ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Anti-Dandruff Shampoo 60ml is £7.20 at Sainsbury's (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £7.20 at Sainsbury's.

Categories