Old Hopking Dark Rum — 0.7L

As of 2 Oct 2026, Old Hopking Dark Rum 0.7L is cheapest at Aldi UK at £11.99 (£17.13/1 L) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £11.99 at Aldi UK (1 Oct); highest: £11.99 — currently £11.99 at Aldi UK. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£11.99
Average
£11.99
Highest
£11.99
Lowest ever
£11.99 · Oct '26
Highest ever
£11.99 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

3 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Old Hopking

    Old HopkingCheapest

    Old Hopking Dark Rum · 0.7L

    £17.13/1L£11.99Aldi UK

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Old Hopking

    Old HopkingCheapest

    Old Hopking Dark Rum · 0.7L

    £17.13/1L£11.99Aldi UK
1 brand available
Aldi UK
  1. 1Old Hopking

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Old Hopking Dark Rum 0.7L cheapest?
Aldi UK has the lowest price at £11.99 (£17.13/1 L).
What is the unit price of Old Hopking Dark Rum 0.7L?
Priced per 100ml. Aldi UK offers the best value at £1.71/100ml.
What is the lowest price ever for Old Hopking Dark Rum 0.7L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Old Hopking Dark Rum 0.7L is £11.99 at Aldi UK (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £11.99 at Aldi UK.