Jacob's Butter Puffs Crackers — 200g

As of 30 Sept 2026, Jacob's Butter Puffs Crackers 200g is cheapest at Asda at £2.10 (£10.50/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £1.90 at Morrisons (15 Jul); highest: £2.10 — currently £2.10 at Asda. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£1.90
Average
£2.10
Highest
£2.10
Lowest ever
£1.90 · Jul '26
Highest ever
£2.10 · Sep '26
Trend
Up 11%
At the average price

3 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Jacob's

    Jacob'sCheapest

    Jacob's Butter Puffs Crackers · 200g

    £10.50/1kg£2.10Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Jacob's

    Jacob'sCheapest

    Jacob's Butter Puffs Crackers · 200g

    £10.50/1kg£2.10Asda

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Jacob's Butter Puffs Crackers 200g cheapest?
Asda has the lowest price at £2.10 (£10.50/1 kg).
What is the unit price of Jacob's Butter Puffs Crackers 200g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.05/100g.
What is the lowest price ever for Jacob's Butter Puffs Crackers 200g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Jacob's Butter Puffs Crackers 200g is £1.90 at Morrisons (15 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £2.10 at Asda.