Dairylea Cheese Snack — 6 x 41g

As of 30 Sept 2026, Dairylea Cheese Snack 6 x 41g is cheapest at Asda at £3.12 (£12.68/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £3.12 at Asda (30 Sept); highest: £3.12 — currently £3.12 at Asda. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£3.12
Average
£3.12
Highest
£3.12
Lowest ever
£3.12 · Sep '26
Highest ever
£3.12 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Dairylea

    DairyleaCheapest

    Dairylea Cheese Snack · 6 x 41g

    £12.68/1kg£3.12Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Dairylea

    DairyleaCheapest

    Dairylea Cheese Snack · 6 x 41g

    £12.68/1kg£3.12Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Dairylea

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Dairylea Cheese Snack 6 x 41g cheapest?
Asda has the lowest price at £3.12 (£12.68/1 kg).
What is the unit price of Dairylea Cheese Snack 6 x 41g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.27/100g.
What is the lowest price ever for Dairylea Cheese Snack 6 x 41g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Dairylea Cheese Snack 6 x 41g is £3.12 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is £3.12 at Asda.