Green & Black's Dark Chocolate 70% Organic Block — 90g
Lowest recorded price: £3.45 at Tesco (15 Jul); highest: £3.46. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £3.83/100g
- Average
- £3.84/100g
- Highest
- £3.84/100g
At the average price
6 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Green & Black's | 90g | £3.45 | £3.83/100g | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Green & Black's | 90g | £3.46 | £3.84/100g | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Green & Black's | 90g | £3.46 | £3.84/100g | In stock | 15 Julout of date · not compared |
1 brand available
Asda
TescoPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Green & Black's Dark Chocolate 70% Organic Block 90g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Green & Black's Dark Chocolate 70% Organic Block 90g is £3.45 at Tesco (15 Jul), since we began tracking in Jul 2026.