Loyd Grossman Bolognese Pasta Sauce — 660g
As of 1 Oct 2026, Loyd Grossman Bolognese Pasta Sauce 660g is cheapest at Sainsbury's at £3.25 (£4.92/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: £3.00 at Sainsbury's (1 Oct); highest: £3.25 — currently £3.25 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £0.49/100g
- Average
- £0.49/100g
- Highest
- £0.49/100g
4 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Loyd Grossman | 660g | £3.25 | £0.49/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Loyd Grossman | 350g | £3.00 | £0.86/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Loyd Grossman Bolognese Pasta Sauce 660g cheapest?
- Sainsbury's has the lowest price at £3.25 (£4.92/1 kg).
- What is the unit price of Loyd Grossman Bolognese Pasta Sauce 660g?
- Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £0.49/100g.
- What is the lowest price ever for Loyd Grossman Bolognese Pasta Sauce 660g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Loyd Grossman Bolognese Pasta Sauce 660g is £3.00 at Sainsbury's (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £3.25 at Sainsbury's.

