McVitie's Milk Chocolate Digestives Biscuits 2 x 266g Twin Pack — Standard
As of 2 Oct 2026, McVitie's Milk Chocolate Digestives Biscuits 2 x 266g Twin Pack Standard is cheapest at Sainsbury's at £3.50 (£6.58/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: £3.00 at Morrisons (15 Jul); highest: £4.00 — currently £3.50 at Sainsbury's. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £0.63/100g
- Average
- £0.63/100g
- Highest
- £0.66/100g
4 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Morrisons
Sainsbury's
Tesco- 1

McVitie'sBest
Sainsbury'sMilk Chocolate · Standard£6.33/1kg£4.00Last seen 15 Jul · not compared
Sainsbury'sDigestives 2 x 266g Milk Chocolate Twin Pack Biscuits · Standard£6.58/1kg£3.50
TescoDigestives 2 x 266g Milk Chocolate Twin Pack Biscuits · Standard£6.58/1kg£3.50
MorrisonsDigestives Milk Chocolate · 2 x 266g£3.50
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is McVitie's Milk Chocolate Digestives Biscuits 2 x 266g Twin Pack Standard cheapest?
- Sainsbury's has the lowest price at £3.50 (£6.58/1 kg).
- How much does McVitie's Milk Chocolate Digestives Biscuits 2 x 266g Twin Pack Standard cost?
- Prices range from £3.50 to £3.50 across 2 UK supermarkets. The average price is £3.50.
- What is the unit price of McVitie's Milk Chocolate Digestives Biscuits 2 x 266g Twin Pack Standard?
- Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £0.66/100g.
- Which supermarkets sell McVitie's Milk Chocolate Digestives Biscuits 2 x 266g Twin Pack Standard?
- McVitie's Milk Chocolate Digestives Biscuits 2 x 266g Twin Pack Standard is available at Sainsbury's and Tesco.
- What is the lowest price ever for McVitie's Milk Chocolate Digestives Biscuits 2 x 266g Twin Pack Standard?
- The lowest price OpenOrder has recorded for McVitie's Milk Chocolate Digestives Biscuits 2 x 266g Twin Pack Standard is £3.00 at Morrisons (15 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £3.50 at Sainsbury's.
