Snackrite Hoops — 0.15kg

As of 2 Oct 2026, Snackrite Hoops 0.15kg is cheapest at Aldi UK at £1.09 (£7.27/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time

No price history yet

We log the price each time we check — the graph fills in here once a price changes, so check back soon.

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Snackrite

    SnackriteCheapest

    Snackrite Hoops · 0.15kg

    £7.27/1kg£1.09Aldi UK

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Snackrite

    SnackriteCheapest

    Snackrite Hoops · 0.15kg

    £7.27/1kg£1.09Aldi UK
1 brand available
Aldi UK
  1. 1Snackrite

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Snackrite Hoops 0.15kg cheapest?
Aldi UK has the lowest price at £1.09 (£7.27/1 kg).
What is the unit price of Snackrite Hoops 0.15kg?
Priced per 100g. Aldi UK offers the best value at £0.73/100g.

Categories