Princes Pressed Cod Roe — 200g

As of 30 Sept 2026, Princes Pressed Cod Roe 200g is cheapest at Asda at £2.86 (£14.30/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £2.86 at Asda (30 Sept); highest: £2.86 — currently £2.86 at Asda. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£2.86
Average
£2.86
Highest
£2.86
Lowest ever
£2.86 · Sep '26
Highest ever
£2.86 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

4 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Princes

    PrincesCheapest

    Princes Pressed Cod Roe · 200g

    £14.30/1kg£2.86Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Princes

    PrincesCheapest

    Princes Pressed Cod Roe · 200g

    £14.30/1kg£2.86Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Princes

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Princes Pressed Cod Roe 200g cheapest?
Asda has the lowest price at £2.86 (£14.30/1 kg).
What is the unit price of Princes Pressed Cod Roe 200g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.43/100g.
What is the lowest price ever for Princes Pressed Cod Roe 200g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Princes Pressed Cod Roe 200g is £2.86 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is £2.86 at Asda.