Smart Litter Wood Pellet — 10L

As of 1 Oct 2026, Smart Litter Wood Pellet 10L is cheapest at Asda at £5.87 (£0.59/1 L) in United Kingdom.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: £5.87 at Asda (1 Oct); highest: £5.87 — currently £5.87 at Asda. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£5.87
Average
£5.87
Highest
£5.87
Lowest ever
£5.87 · Oct '26
Highest ever
£5.87 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Smart Litter

    Smart LitterCheapest

    Smart Litter Wood Pellet · 10L

    £0.59/1L£5.87Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Smart Litter

    Smart LitterCheapest

    Smart Litter Wood Pellet · 10L

    £0.59/1L£5.87Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Smart Litter

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Smart Litter Wood Pellet 10L cheapest?
Asda has the lowest price at £5.87 (£0.59/1 L).
What is the unit price of Smart Litter Wood Pellet 10L?
Priced per 100ml. Asda offers the best value at £0.06/100ml.
What is the lowest price ever for Smart Litter Wood Pellet 10L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Smart Litter Wood Pellet 10L is £5.87 at Asda (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £5.87 at Asda.

Categories