Weetabix Crunchy Bran Cereal — 375g

As of 30 Sept 2026, Weetabix Crunchy Bran Cereal 375g is cheapest at Asda at £3.00 (£8.00/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £3.00 at Asda (30 Sept); highest: £3.00 — currently £3.00 at Asda. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£3.00
Average
£3.00
Highest
£3.00
Lowest ever
£3.00 · Sep '26
Highest ever
£3.00 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Weetabix

    WeetabixCheapest

    Weetabix Crunchy Bran Cereal · 375g

    £8.00/1kg£3.00Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Weetabix

    WeetabixCheapest

    Weetabix Crunchy Bran Cereal · 375g

    £8.00/1kg£3.00Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Weetabix

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Weetabix Crunchy Bran Cereal 375g cheapest?
Asda has the lowest price at £3.00 (£8.00/1 kg).
What is the unit price of Weetabix Crunchy Bran Cereal 375g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.80/100g.
What is the lowest price ever for Weetabix Crunchy Bran Cereal 375g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Weetabix Crunchy Bran Cereal 375g is £3.00 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is £3.00 at Asda.