Whiskas Fish Favourites in Jelly Adult Wet Cat Food Standard — Standard
As of 1 Oct 2026, Whiskas Fish Favourites in Jelly Adult Wet Cat Food Standard is cheapest at Asda at £12.00 (£3.53/1 kg) in United Kingdom — about 7% below the 2-retailer average of £12.88.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: £4.25 at Morrisons (1 Oct); highest: £13.75 — currently £12.00 at Asda. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £0.00/100g
- Average
- £0.06/100g
- Highest
- £0.47/100g
Asda · StandardNow£0.35/100g
Sainsbury's · StandardNow£0.40/100g
Asda · 12 x 85gNow£0.47/100g
Tesco · 12 x 85gLast seen 15 Jul£0.47/100g
18 prices recorded · 10 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Whiskas | Standard | £12.00 | £0.35/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Whiskas | Standard | £13.75 | £0.40/100g | In stock | 1 Oct | |
| Whiskas | 12 x 85g | £4.74 | £0.47/100g | In stock | 1 Oct | |
| Whiskas | 12 x 85g | £4.75 | £0.47/100g | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Whiskas | Standard | £4.75 | £0.47/100g | In stock | 24 Junout of date · not compared | |
| Whiskas | 12 x 85g | £4.25 | — | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Asda
Morrisons
Sainsbury's
Tesco- –

WhiskasBest
Morrisons1+ Fish Favourites Adult Wet Cat Food Pouches in Jelly · 12 x 85g£4.25
AsdaStandard£3.53/1kg£12.00
Sainsbury'sStandard£4.04/1kg£13.75
Asda1+ Fish Favourites Adult Wet Cat Food Pouches in Jelly · 12 x 85g£4.65/1kg£4.74
Tesco1+ Fish Favourites Adult Wet Cat Food Pouches in Jelly · 12 x 85g£4.66/1kg£4.75Last seen 15 Jul · not compared
TescoStandard£4.04/1000g£13.75Last seen 24 Jun · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Whiskas Fish Favourites in Jelly Adult Wet Cat Food Standard cheapest?
- Asda has the lowest price at £12.00 (£3.53/1 kg).
- How much does Whiskas Fish Favourites in Jelly Adult Wet Cat Food Standard cost?
- Prices range from £12.00 to £13.75 across 2 UK supermarkets. The average price is £12.88.
- What is the unit price of Whiskas Fish Favourites in Jelly Adult Wet Cat Food Standard?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.35/100g.
- Which supermarkets sell Whiskas Fish Favourites in Jelly Adult Wet Cat Food Standard?
- Whiskas Fish Favourites in Jelly Adult Wet Cat Food Standard is available at Asda and Sainsbury's.
- What is the lowest price ever for Whiskas Fish Favourites in Jelly Adult Wet Cat Food Standard?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Whiskas Fish Favourites in Jelly Adult Wet Cat Food Standard is £4.25 at Morrisons (1 Oct), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is £12.00 at Asda.
