Jacob's Standard — 12 x 23g

As of 2 Oct 2026, Jacob's Standard 12 x 23g is cheapest at Asda at £2.50 (£9.06/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £2.50 at Asda (2 Oct); highest: £2.50 — currently £2.50 at Asda. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£2.50
Average
£2.50
Highest
£2.50
Lowest ever
£2.50 · Oct '26
Highest ever
£2.50 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Jacob's

    Jacob'sCheapest

    12 x 23g

    £9.06/1kg£2.50Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Jacob's

    Jacob'sCheapest

    12 x 23g

    £9.06/1kg£2.50Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Jacob's

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Jacob's Standard 12 x 23g cheapest?
Asda has the lowest price at £2.50 (£9.06/1 kg).
What is the unit price of Jacob's Standard 12 x 23g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.91/100g.
What is the lowest price ever for Jacob's Standard 12 x 23g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Jacob's Standard 12 x 23g is £2.50 at Asda (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.50 at Asda.