Strings & Things Cheestrings Standard — 2 x 20g
As of 1 Oct 2026, Strings & Things Cheestrings Standard 2 x 20g is cheapest at Asda at £1.30 (£32.50/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: £1.30 at Asda (1 Oct); highest: £1.40 — currently £1.30 at Asda. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £3.25/100g
- Average
- £3.25/100g
- Highest
- £3.25/100g
3 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Strings & Things | 2 x 20g | £1.30 | £3.25/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Strings & Things | 20g | £1.40 | £3.50/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Asda
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Strings & Things Cheestrings Standard 2 x 20g cheapest?
- Asda has the lowest price at £1.30 (£32.50/1 kg).
- What is the unit price of Strings & Things Cheestrings Standard 2 x 20g?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £3.25/100g.
- What is the lowest price ever for Strings & Things Cheestrings Standard 2 x 20g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Strings & Things Cheestrings Standard 2 x 20g is £1.30 at Asda (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £1.30 at Asda.
