Mrs Elswood Sweet Sour Cucumbers — 670g

As of 30 Sept 2026, Mrs Elswood Sweet Sour Cucumbers 670g is cheapest at Sainsbury's at £2.40 (£3.58/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £2.40 at Sainsbury's (30 Sept); highest: £2.40 — currently £2.40 at Sainsbury's. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£2.40
Average
£2.40
Highest
£2.40
Lowest ever
£2.40 · Sep '26
Highest ever
£2.40 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Mrs Elswood Sweet Sour Cucumbers

    Mrs Elswood Sweet Sour CucumbersCheapest

    670g

    £3.58/1kg£2.40Sainsbury's

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Mrs Elswood Sweet Sour Cucumbers

    Mrs Elswood Sweet Sour CucumbersCheapest

    670g

    £3.58/1kg£2.40Sainsbury's
1 brand available
Sainsbury's
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Mrs Elswood Sweet Sour Cucumbers 670g cheapest?
Sainsbury's has the lowest price at £2.40 (£3.58/1 kg).
What is the unit price of Mrs Elswood Sweet Sour Cucumbers 670g?
Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £0.36/100g.
What is the lowest price ever for Mrs Elswood Sweet Sour Cucumbers 670g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Mrs Elswood Sweet Sour Cucumbers 670g is £2.40 at Sainsbury's (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is £2.40 at Sainsbury's.