Sun Hee Kimchi Standard — 190g

As of 2 Oct 2026, Sun Hee Kimchi Standard 190g is cheapest at Sainsbury's at £2.10 (£11.05/1 kg) in United Kingdom — about 2% below the 2-retailer average of £2.15.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £2.10 at Sainsbury's (2 Oct); highest: £2.20 — currently £2.10 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£2.10
Average
£2.10
Highest
£2.10
Lowest ever
£2.10 · Oct '26
Highest ever
£2.20 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Sun Hee

    Sun HeeCheapest

    Sun Hee Kimchi Standard · 190g

    £11.05/1kg£2.10Sainsbury's

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Sun Hee

    Sun HeeCheapest

    Sun Hee Kimchi Standard · 190g

    £11.05/1kg£2.10Sainsbury's
1 brand available
MorrisonsSainsbury's
  1. 1Sun Hee

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Sun Hee Kimchi Standard 190g cheapest?
Sainsbury's has the lowest price at £2.10 (£11.05/1 kg).
How much does Sun Hee Kimchi Standard 190g cost?
Prices range from £2.10 to £2.20 across 2 UK supermarkets. The average price is £2.15.
What is the unit price of Sun Hee Kimchi Standard 190g?
Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £1.10/100g.
Which supermarkets sell Sun Hee Kimchi Standard 190g?
Sun Hee Kimchi Standard 190g is available at Sainsbury's and Morrisons.
What is the lowest price ever for Sun Hee Kimchi Standard 190g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Sun Hee Kimchi Standard 190g is £2.10 at Sainsbury's (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.10 at Sainsbury's.