Asda Honey Roast Wafer Thin Ham — 200g

As of 30 Sept 2026, Asda Honey Roast Wafer Thin Ham 200g is cheapest at Asda at £1.97 (£9.85/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £1.97 at Asda (30 Sept); highest: £2.24 — currently £1.97 at Asda. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100g over time
Lowest
£0.56/100g
Average
£0.92/100g
Highest
£0.56/100g
Lowest ever
£0.56/100g · Jul '26
Highest ever
£0.99/100g · Jul '26
Trend
Up 76%
7% above average

6 prices recorded · 3 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Honey Roast Wafer Thin Ham · 200g

    £9.85/1kg£1.97Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Honey Roast Wafer Thin Ham · 200g

    £9.85/1kg£1.97Asda

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Asda Honey Roast Wafer Thin Ham 200g cheapest?
Asda has the lowest price at £1.97 (£9.85/1 kg).
What is the unit price of Asda Honey Roast Wafer Thin Ham 200g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.98/100g.
What is the lowest price ever for Asda Honey Roast Wafer Thin Ham 200g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Asda Honey Roast Wafer Thin Ham 200g is £1.97 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £1.97 at Asda.