LEON Hot Honey Sriracha — 155ml

As of 4 Oct 2026, LEON Hot Honey Sriracha 155ml is cheapest at Sainsbury's at £2.80 (£18.06/1 L) in United Kingdom.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: £2.80 at Morrisons (4 Oct); highest: £2.80 — currently £2.80 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£2.80
Average
£2.80
Highest
£2.80
Lowest ever
£2.80 · Oct '26
Highest ever
£2.80 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1LEON

    LEONCheapest

    LEON Hot Honey Sriracha · 155ml

    £18.06/1L£2.80Sainsbury's

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1LEON

    LEONCheapest

    LEON Hot Honey Sriracha · 155ml

    £18.06/1L£2.80Sainsbury's

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is LEON Hot Honey Sriracha 155ml cheapest?
Sainsbury's has the lowest price at £2.80 (£18.06/1 L).
How much does LEON Hot Honey Sriracha 155ml cost?
Prices range from £2.80 to £2.80 across 2 UK supermarkets. The average price is £2.80.
What is the unit price of LEON Hot Honey Sriracha 155ml?
Priced per 100ml. Sainsbury's offers the best value at £1.81/100ml.
Which supermarkets sell LEON Hot Honey Sriracha 155ml?
LEON Hot Honey Sriracha 155ml is available at Sainsbury's and Morrisons.
What is the lowest price ever for LEON Hot Honey Sriracha 155ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for LEON Hot Honey Sriracha 155ml is £2.80 at Morrisons (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.80 at Sainsbury's.