SMA First Infant Baby Milk Formula from birth Ready-to-use — 200ml
As of 1 Oct 2026, SMA First Infant Baby Milk Formula from birth Ready-to-use 200ml is cheapest at Asda at £1.04 (£5.20/1 L) in United Kingdom — about 1% below the 2-retailer average of £1.05.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: £1.04 at Asda (1 Oct); highest: £1.05 — currently £1.04 at Asda. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £1.04
- Average
- £1.04
- Highest
- £1.05
At the average price
4 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
1 brand available
Asda
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is SMA First Infant Baby Milk Formula from birth Ready-to-use 200ml cheapest?
- Asda has the lowest price at £1.04 (£5.20/1 L).
- How much does SMA First Infant Baby Milk Formula from birth Ready-to-use 200ml cost?
- Prices range from £1.04 to £1.05 across 2 UK supermarkets. The average price is £1.05.
- What is the unit price of SMA First Infant Baby Milk Formula from birth Ready-to-use 200ml?
- Priced per 100ml. Asda offers the best value at £0.52/100ml.
- Which supermarkets sell SMA First Infant Baby Milk Formula from birth Ready-to-use 200ml?
- SMA First Infant Baby Milk Formula from birth Ready-to-use 200ml is available at Asda and Sainsbury's.
- What is the lowest price ever for SMA First Infant Baby Milk Formula from birth Ready-to-use 200ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for SMA First Infant Baby Milk Formula from birth Ready-to-use 200ml is £1.04 at Asda (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £1.04 at Asda.
