Garnier Ultimate Blends Rice Water Infusion & Starch Conditioner Standard — 250ml
As of 4 Oct 2026, Garnier Ultimate Blends Rice Water Infusion & Starch Conditioner Standard 250ml is cheapest at Asda at £2.75 (£11.00/1 L) in United Kingdom — about 33% below the 2-retailer average of £4.13.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: £2.75 at Asda (4 Oct); highest: £5.50 — currently £2.75 at Asda. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £2.75
- Average
- £2.75
- Highest
- £2.75
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Garnier Ultimate Blends | 250ml | £2.75 | £1.10/100mlBest | In stock | 4 Oct | |
| Garnier Ultimate Blends | 250ml | £5.50 | £2.20/100ml | In stock | 4 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Asda
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Garnier Ultimate Blends Rice Water Infusion & Starch Conditioner Standard 250ml cheapest?
- Asda has the lowest price at £2.75 (£11.00/1 L).
- How much does Garnier Ultimate Blends Rice Water Infusion & Starch Conditioner Standard 250ml cost?
- Prices range from £2.75 to £5.50 across 2 UK supermarkets. The average price is £4.13.
- What is the unit price of Garnier Ultimate Blends Rice Water Infusion & Starch Conditioner Standard 250ml?
- Priced per 100ml. Asda offers the best value at £1.10/100ml.
- Which supermarkets sell Garnier Ultimate Blends Rice Water Infusion & Starch Conditioner Standard 250ml?
- Garnier Ultimate Blends Rice Water Infusion & Starch Conditioner Standard 250ml is available at Asda and Sainsbury's.
- What is the lowest price ever for Garnier Ultimate Blends Rice Water Infusion & Starch Conditioner Standard 250ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Garnier Ultimate Blends Rice Water Infusion & Starch Conditioner Standard 250ml is £2.75 at Asda (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.75 at Asda.