Bare Naked Noodles Standard — 250g

As of 1 Oct 2026, Bare Naked Noodles Standard 250g is cheapest at Sainsbury's at £1.60 (£6.40/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: £1.60 at Sainsbury's (1 Oct); highest: £1.60 — currently £1.60 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£1.60
Average
£1.60
Highest
£1.60
Lowest ever
£1.60 · Oct '26
Highest ever
£1.60 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Bare Naked Noodles Standard

    Bare Naked Noodles StandardCheapest

    250g

    £6.40/1kg£1.60Sainsbury's

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Bare Naked Noodles Standard

    Bare Naked Noodles StandardCheapest

    250g

    £6.40/1kg£1.60Sainsbury's
1 brand available
Sainsbury's
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Bare Naked Noodles Standard 250g cheapest?
Sainsbury's has the lowest price at £1.60 (£6.40/1 kg).
What is the unit price of Bare Naked Noodles Standard 250g?
Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £0.64/100g.
What is the lowest price ever for Bare Naked Noodles Standard 250g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Bare Naked Noodles Standard 250g is £1.60 at Sainsbury's (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £1.60 at Sainsbury's.