Blue Dragon Sweet Teriyaki Sauce — 250ml
As of 4 Oct 2026, Blue Dragon Sweet Teriyaki Sauce 250ml is cheapest at Asda at £2.40 (£9.60/1 L) in United Kingdom.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: £2.40 at Asda (4 Oct); highest: £2.55 — currently £2.40 at Asda. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- £0.96/100ml
- Average
- £1.02/100ml
- Highest
- £1.02/100ml
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Blue Dragon | 250ml | £2.40 | £0.96/100mlBest | In stock | 4 Oct | |
| Blue Dragon | Standard | £2.55 | £1.02/100ml | In stock | 2 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Asda
TescoPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Blue Dragon Sweet Teriyaki Sauce 250ml cheapest?
- Asda has the lowest price at £2.40 (£9.60/1 L).
- What is the unit price of Blue Dragon Sweet Teriyaki Sauce 250ml?
- Priced per 100ml. Asda offers the best value at £0.96/100ml.
- What is the lowest price ever for Blue Dragon Sweet Teriyaki Sauce 250ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Blue Dragon Sweet Teriyaki Sauce 250ml is £2.40 at Asda (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.40 at Asda.
