Askeys Chocolate Topping Treat — 325g

As of 2 Oct 2026, Askeys Chocolate Topping Treat 325g is cheapest at Tesco at £1.75 (£5.38/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £1.75 at Tesco (1 Oct); highest: £1.75 — currently £1.75 at Tesco. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£1.75
Average
£1.75
Highest
£1.75
Lowest ever
£1.75 · Jul '26
Highest ever
£1.75 · Jul '26
Trend
Steady
At the average price

3 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Askeys

    AskeysCheapest

    Askeys Chocolate Topping Treat · 325g

    £5.38/1kg£1.75Tesco

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Askeys

    AskeysCheapest

    Askeys Chocolate Topping Treat · 325g

    £5.38/1kg£1.75Tesco
1 brand available
Tesco
  1. 1Askeys

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Askeys Chocolate Topping Treat 325g cheapest?
Tesco has the lowest price at £1.75 (£5.38/1 kg).
What is the unit price of Askeys Chocolate Topping Treat 325g?
Priced per 100g. Tesco offers the best value at £0.54/100g.
What is the lowest price ever for Askeys Chocolate Topping Treat 325g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Askeys Chocolate Topping Treat 325g is £1.75 at Tesco (1 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £1.75 at Tesco.

Categories