Tesco Clear Honey — 454g

As of 30 Sept 2026, Tesco Clear Honey 454g is cheapest at Tesco at £1.75 (£3.86/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £1.75 at Tesco (30 Sept); highest: £1.80 — currently £1.75 at Tesco. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£1.75
Average
£1.80
Highest
£1.80
Lowest ever
£1.75 · Sep '26
Highest ever
£1.80 · Jul '26
Trend
Down 3%
3% below average

1 price recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Tesco

    TescoCheapest

    Tesco Clear Honey · 454g

    £3.86/1kg£1.75Tesco

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Tesco

    TescoCheapest

    Tesco Clear Honey · 454g

    £3.86/1kg£1.75Tesco
1 brand available
Tesco
  1. 1Tesco

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Tesco Clear Honey 454g cheapest?
Tesco has the lowest price at £1.75 (£3.86/1 kg).
What is the unit price of Tesco Clear Honey 454g?
Priced per 100g. Tesco offers the best value at £0.39/100g.
What is the lowest price ever for Tesco Clear Honey 454g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Tesco Clear Honey 454g is £1.75 at Tesco (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £1.75 at Tesco.