Taurus Original Cider — 1.76L

As of 2 Oct 2026, Taurus Original Cider 1.76L is cheapest at Aldi UK at £2.29 (£1.30/1 L) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £2.29 at Aldi UK (1 Oct); highest: £2.29 — currently £2.29 at Aldi UK. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£2.29
Average
£2.29
Highest
£2.29
Lowest ever
£2.29 · Oct '26
Highest ever
£2.29 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Taurus

    TaurusCheapest

    Taurus Original Cider · 1.76L

    £1.30/1L£2.29Aldi UK

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Taurus

    TaurusCheapest

    Taurus Original Cider · 1.76L

    £1.30/1L£2.29Aldi UK
1 brand available
Aldi UK
  1. 1Taurus

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Taurus Original Cider 1.76L cheapest?
Aldi UK has the lowest price at £2.29 (£1.30/1 L).
What is the unit price of Taurus Original Cider 1.76L?
Priced per 100ml. Aldi UK offers the best value at £0.13/100ml.
What is the lowest price ever for Taurus Original Cider 1.76L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Taurus Original Cider 1.76L is £2.29 at Aldi UK (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.29 at Aldi UK.