Kellogg's Krave Chocolate Hazelnut Breakfast Cereal — Standard
As of 2 Oct 2026, Kellogg's Krave Chocolate Hazelnut Breakfast Cereal Standard is cheapest at Tesco at £3.50 (£8.54/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: £2.85 at Sainsbury's (1 Oct); highest: £4.35 — currently £3.50 at Tesco. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £0.58/100g
- Average
- £8.34/100g
- Highest
- £8.49/100g
Sainsbury's · 750gNow£0.58/100gAll-time low
Sainsbury's · 410gNow£0.70/100g
Asda · 410gNow£0.85/100gLow
Tesco · StandardNow£0.85/100g
15 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kellogg's | 750g | £4.35 | £0.58/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Kellogg's | 410g | £2.85 | £0.70/100g | In stock | 1 Oct | |
| Kellogg's | Standard | £3.50 | £0.85/100g | In stock | 1 Oct | |
| Kellogg's | 410g | £3.50 | £0.85/100g | In stock | 1 Oct | |
| Kellogg's | 410g | £3.00 | — | In stock | 1 Oct | |
| Kellogg's | 750g | £4.35 | — | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Asda
Morrisons
Sainsbury's
Tesco- 1

Kellogg'sBest
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Kellogg's Krave Chocolate Hazelnut Breakfast Cereal Standard cheapest?
- Tesco has the lowest price at £3.50 (£8.54/1 kg).
- What is the unit price of Kellogg's Krave Chocolate Hazelnut Breakfast Cereal Standard?
- Priced per 100g. Tesco offers the best value at £0.85/100g.
- What is the lowest price ever for Kellogg's Krave Chocolate Hazelnut Breakfast Cereal Standard?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Kellogg's Krave Chocolate Hazelnut Breakfast Cereal Standard is £2.85 at Sainsbury's (1 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £3.50 at Tesco.
