The Deli Red Cabbage · UK — 200g
As of 30 Sept 2026, The Deli Red Cabbage · UK 200g is cheapest at Aldi UK at £1.19 (£0.60/100 g) in United Kingdom.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: £0.89 at Aldi UK (30 Sept); highest: £2.50 — currently £1.19 at Aldi UK. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 4 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 1 ea over time- Lowest
- £0.89/1 ea
- Average
- £0.89/1 ea
- Highest
- £0.89/1 ea
13 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nature's Pick | 1 each | £0.89 | £0.89/1 eaBest | In stock | 30 Sept | |
| Tesco | Standard | £0.89 | £0.89/1 ea | In stock | 30 Sept | |
| Specially Selected | 0.4kg | £1.69 | £0.42/100g | In stock | 30 Sept | |
| The Deli | 200g | £1.19 | £0.60/100g | In stock | 30 Sept | |
| — | Standard | £2.50 | — | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Aldi UK
TescoPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is The Deli Red Cabbage · UK 200g cheapest?
- Aldi UK has the lowest price at £1.19 (£0.60/100 g).
- What is the unit price of The Deli Red Cabbage · UK 200g?
- Priced per 100g. Aldi UK offers the best value at £0.60/100g.
- What is the lowest price ever for The Deli Red Cabbage · UK 200g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for The Deli Red Cabbage · UK 200g is £0.89 at Aldi UK (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is £1.19 at Aldi UK.

