Lurpak Butter Garlic · UK — 125g

As of 30 Sept 2026, Lurpak Butter Garlic · UK 125g is cheapest at Asda at £2.40 (£19.20/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £2.40 at Asda (30 Sept); highest: £2.50 — currently £2.40 at Asda. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£2.40
Average
£2.40
Highest
£2.50
Lowest ever
£2.40 · Sep '26
Highest ever
£2.50 · Jul '26
Trend
Down 4%
At the average price

6 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Lurpak

    LurpakCheapest

    Lurpak Butter Garlic · UK · 125g

    £19.20/1kg£2.40Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Lurpak

    LurpakCheapest

    Lurpak Butter Garlic · UK · 125g

    £19.20/1kg£2.40Asda

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Lurpak Butter Garlic · UK 125g cheapest?
Asda has the lowest price at £2.40 (£19.20/1 kg).
What is the unit price of Lurpak Butter Garlic · UK 125g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.92/100g.
What is the lowest price ever for Lurpak Butter Garlic · UK 125g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Lurpak Butter Garlic · UK 125g is £2.40 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £2.40 at Asda.