Batchelors Bbq Beef Instant Noodles — 90g
As of 30 Sept 2026, Batchelors Bbq Beef Instant Noodles 90g is cheapest at Sainsbury's at £0.90 (£10.00/1 kg) in United Kingdom — about 14% below the 2-retailer average of £1.05.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: £0.90 at Sainsbury's (30 Sept); highest: £1.20 — currently £0.90 at Sainsbury's. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £0.90
- Average
- £1.00
- Highest
- £1.00
7 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Batchelors | 90g | £0.90 | £1.00/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Batchelors | 90g | £1.20 | £1.33/100g | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Batchelors | 90g | £1.20 | — | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Asda
Morrisons
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Batchelors Bbq Beef Instant Noodles 90g cheapest?
- Sainsbury's has the lowest price at £0.90 (£10.00/1 kg).
- How much does Batchelors Bbq Beef Instant Noodles 90g cost?
- Prices range from £0.90 to £1.20 across 2 UK supermarkets. The average price is £1.05.
- What is the unit price of Batchelors Bbq Beef Instant Noodles 90g?
- Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £1.00/100g.
- Which supermarkets sell Batchelors Bbq Beef Instant Noodles 90g?
- Batchelors Bbq Beef Instant Noodles 90g is available at Sainsbury's and Morrisons.
- What is the lowest price ever for Batchelors Bbq Beef Instant Noodles 90g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Batchelors Bbq Beef Instant Noodles 90g is £0.90 at Sainsbury's (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £0.90 at Sainsbury's.
