Ginger & Lemongrass Soap Bar — 100g

As of 2 Oct 2026, Ginger & Lemongrass Soap Bar 100g is cheapest at Sainsbury's at £2.05 (£20.50/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £2.05 at Sainsbury's (1 Oct); highest: £2.05 — currently £2.05 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£2.05
Average
£2.05
Highest
£2.05
Lowest ever
£2.05 · Oct '26
Highest ever
£2.05 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

3 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Ginger & Lemongrass Soap Bar

    Ginger & Lemongrass Soap BarCheapest

    100g

    £20.50/1kg£2.05Sainsbury's

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Ginger & Lemongrass Soap Bar

    Ginger & Lemongrass Soap BarCheapest

    100g

    £20.50/1kg£2.05Sainsbury's
1 brand available
Sainsbury's
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Ginger & Lemongrass Soap Bar 100g cheapest?
Sainsbury's has the lowest price at £2.05 (£20.50/1 kg).
What is the unit price of Ginger & Lemongrass Soap Bar 100g?
Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £2.05/100g.
What is the lowest price ever for Ginger & Lemongrass Soap Bar 100g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Ginger & Lemongrass Soap Bar 100g is £2.05 at Sainsbury's (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.05 at Sainsbury's.

Categories