Twister Tropical Ice Cream Lollies Standard — Standard
Lowest recorded price: £2.00 at Sainsbury's (22 Jul); highest: £3.50. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 1 ltr over time- Lowest
- £6.67/1 ltr
- Average
- £8.63/1 ltr
- Highest
- £9.67/1 ltr
23% below average
4 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Twister | 6 x 50ml | £3.50 | £1.17/100ml | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Twister | Standard | £2.00 | £6.67/1 ltr | In stock | 22 Julout of date · not compared | |
| Twister | 6 x 50ml | £2.90 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Twister | 6 x 50ml | £2.90 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared |
£3.50£1.17/100ml
Twister · 6 x 50ml
£2.00£6.67/1 ltr
Twister · Standard
£2.90
Twister · 6 x 50ml
£2.90
Twister · 6 x 50ml
1 brand available
Morrisons
Sainsbury's
Tesco- 1

Sainsbury'sStandard£6.67/1 ltr£2.00Last seen 22 Jul · not compared
MorrisonsTropical · 6 x 50ml£2.90Last seen 15 Jul · not compared2 for £4.00
MorrisonsMini Tropical Ice Cream Lollies · 6 x 50ml£2.90Last seen 15 Jul · not compared
TescoTropical · 6 x 50ml£11.67/1L£3.50Last seen 15 Jul · not comparedClubcard
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Twister Tropical Ice Cream Lollies Standard?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Twister Tropical Ice Cream Lollies Standard is £2.00 at Sainsbury's (22 Jul), since we began tracking in Jun 2026.