Bodrum Organic Tahini Standard — 300g

As of 4 Oct 2026, Bodrum Organic Tahini Standard 300g is cheapest at Asda at £4.50 (£1.50/100 gr) in United Kingdom.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: £4.50 at Asda (4 Oct); highest: £4.50 — currently £4.50 at Asda. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£4.50
Average
£4.50
Highest
£4.50
Lowest ever
£4.50 · Oct '26
Highest ever
£4.50 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 gr at each item's cheapest store

  1. 1Bodrum

    BodrumCheapest

    Bodrum Organic Tahini Standard · 300g

    £1.50/100 gr£4.50Asda

Cheapest by product

Ranked per 100 gr at each item's cheapest store

  1. 1Bodrum

    BodrumCheapest

    Bodrum Organic Tahini Standard · 300g

    £1.50/100 gr£4.50Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Bodrum

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Bodrum Organic Tahini Standard 300g cheapest?
Asda has the lowest price at £4.50 (£1.50/100 gr).
What is the lowest price ever for Bodrum Organic Tahini Standard 300g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Bodrum Organic Tahini Standard 300g is £4.50 at Asda (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £4.50 at Asda.