Walkers Quavers Cheesy — 20 x 16g

As of 2 Oct 2026, Walkers Quavers Cheesy 20 x 16g is cheapest at Asda at £4.25 (£13.28/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £4.25 at Asda (2 Oct); highest: £4.25 — currently £4.25 at Asda. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£4.25
Average
£4.25
Highest
£4.25
Lowest ever
£4.25 · Oct '26
Highest ever
£4.25 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Walkers

    WalkersCheapest

    Quavers Cheesy · 20 x 16g

    £13.28/1kg£4.25Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Walkers

    WalkersCheapest

    Quavers Cheesy · 20 x 16g

    £13.28/1kg£4.25Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Walkers

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Walkers Quavers Cheesy 20 x 16g cheapest?
Asda has the lowest price at £4.25 (£13.28/1 kg).
What is the unit price of Walkers Quavers Cheesy 20 x 16g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.33/100g.
What is the lowest price ever for Walkers Quavers Cheesy 20 x 16g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Walkers Quavers Cheesy 20 x 16g is £4.25 at Asda (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £4.25 at Asda.