Sauce Shop Honey Sriracha — 190g
As of 4 Oct 2026, Sauce Shop Honey Sriracha 190g is cheapest at Asda at £2.94 (£15.47/1 kg) in United Kingdom — about 1% below the 2-retailer average of £2.97.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: £2.94 at Asda (4 Oct); highest: £3.00 — currently £2.94 at Asda. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over timeLoading price history…
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sauce Shop | 190g | £2.94 | £1.55/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Sauce Shop | 190g | £3.00 | £1.58/100g | In stock | 4 Oct |
Cheapest (compared)
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
Asda
Sainsbury'sUpdating prices — showing the previous selection until the new prices arrive.
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Sauce Shop Honey Sriracha 190g cheapest?
- Asda has the lowest price at £2.94 (£15.47/1 kg).
- How much does Sauce Shop Honey Sriracha 190g cost?
- Prices range from £2.94 to £3.00 across 2 UK supermarkets. The average price is £2.97.
- What is the unit price of Sauce Shop Honey Sriracha 190g?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.55/100g.
- Which supermarkets sell Sauce Shop Honey Sriracha 190g?
- Sauce Shop Honey Sriracha 190g is available at Asda and Sainsbury's.
- What is the lowest price ever for Sauce Shop Honey Sriracha 190g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Sauce Shop Honey Sriracha 190g is £2.94 at Asda (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.94 at Asda.