Dr Wills Sriracha Hot Sauce — 275g

As of 4 Oct 2026, Dr Wills Sriracha Hot Sauce 275g is cheapest at Tesco at £3.50 (£12.73/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: £3.50 at Tesco (4 Oct); highest: £3.50 — currently £3.50 at Tesco. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time

Loading price history…

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Dr Wills Sriracha Hot Sauce

    Dr Wills Sriracha Hot SauceCheapest

    275g

    £12.73/1kg£3.50Tesco

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Dr Wills Sriracha Hot Sauce

    Dr Wills Sriracha Hot SauceCheapest

    275g

    £12.73/1kg£3.50Tesco
1 brand available
Tesco

Updating prices — showing the previous selection until the new prices arrive.

  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Dr Wills Sriracha Hot Sauce 275g cheapest?
Tesco has the lowest price at £3.50 (£12.73/1 kg).
What is the unit price of Dr Wills Sriracha Hot Sauce 275g?
Priced per 100g. Tesco offers the best value at £1.27/100g.
What is the lowest price ever for Dr Wills Sriracha Hot Sauce 275g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Dr Wills Sriracha Hot Sauce 275g is £3.50 at Tesco (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £3.50 at Tesco.