Ben's Original Special Fried Rice — 220g
As of 30 Sept 2026, Ben's Original Special Fried Rice 220g is cheapest at Asda at £1.40 (£6.36/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: £1.40 at Morrisons (30 Sept); highest: £1.40 — currently £1.40 at Asda. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £1.40
- Average
- £1.40
- Highest
- £1.40
At the average price
13 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ben's Original | 220g | £1.40 | £0.64/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Ben's Original | 220g | £1.40 | — | In stock | 30 Sept |
Cheapest (compared)
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
Asda
MorrisonsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Ben's Original Special Fried Rice 220g cheapest?
- Asda has the lowest price at £1.40 (£6.36/1 kg).
- How much does Ben's Original Special Fried Rice 220g cost?
- Prices range from £1.40 to £1.40 across 2 UK supermarkets. The average price is £1.40.
- What is the unit price of Ben's Original Special Fried Rice 220g?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.64/100g.
- Which supermarkets sell Ben's Original Special Fried Rice 220g?
- Ben's Original Special Fried Rice 220g is available at Asda and Morrisons.
- What is the lowest price ever for Ben's Original Special Fried Rice 220g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Ben's Original Special Fried Rice 220g is £1.40 at Morrisons (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £1.40 at Asda.
