Dove Pink Beauty Bar — 6 x 90g

As of 1 Oct 2026, Dove Pink Beauty Bar 6 x 90g is cheapest at Asda at £4.27 (£7.91/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: £4.27 at Asda (1 Oct); highest: £4.27 — currently £4.27 at Asda. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£4.27
Average
£4.27
Highest
£4.27
Lowest ever
£4.27 · Oct '26
Highest ever
£4.27 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Dove

    DoveCheapest

    Dove Pink Beauty Bar · 6 x 90g

    £7.91/1kg£4.27Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Dove

    DoveCheapest

    Dove Pink Beauty Bar · 6 x 90g

    £7.91/1kg£4.27Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Dove

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Dove Pink Beauty Bar 6 x 90g cheapest?
Asda has the lowest price at £4.27 (£7.91/1 kg).
What is the unit price of Dove Pink Beauty Bar 6 x 90g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.79/100g.
What is the lowest price ever for Dove Pink Beauty Bar 6 x 90g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Dove Pink Beauty Bar 6 x 90g is £4.27 at Asda (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £4.27 at Asda.

Categories